O nas

 

O nas

Roboty Ręczne to rodzinna marka, która powstała z miłości do tradycyjnego rzemiosła oraz zamiłowania do ponadczasowego wzornictwa. Projektantką marki jest Marta Iwanina-Kochańska, absolwentka ASP w Warszawie, studentka ASP w Krakowie oraz Design Institute w Lahti, stażystka w studio projektowym Toma Dixona w Londynie.

Praca jest naszą pasją, dlatego od początku istnienia marki współpracujemy z lokalnymi rzemieślnikami, niezmiennie
od lat poszukując najlepszych materiałów i wykonawców kochających swoją pracę.

Projektujemy ponadsezonowe wzory, dlatego staramy się tworzyć poza ramami czasu i trendów. Każdego sezonu przedstawiamy nowe modele, kolory, sploty. Tworzymy również na „miarę” personalizując istniejące modele i projektując na zamówienie.
Na konsultację, miarę i zakupy zapraszamy do warszawskiego atelier przy ulicy Mozaikowej.

Na Miarę

"Roboty Ręczne nieustannie dostarczają dowodów na to, że wełnę można nosić od stóp do głów."

Vogue by Kamila Wagner

Przędza

Nieustannie poszukujemy włóczek spełniających nasze wysokie wymagania, dobrych, długowiecznych mieszanek przędz. Pracujemy na hipoalergicznej alpace, niezastąpionej na każdą temperaturę i wilgotność powietrza, dla wrażliwej skóry i na cały rok polecamy wełnę z australijskich merynosów. Dziergamy z wełny z wielbłąda, jaka, z kaszmiru, jedwabiu i delikatnego koziego mohairu. Letnie dzianiny wykonujemy z organicznej bawełny i bambusa. W składzie niektórych włóczek można znaleźć dodatek syntetycznej przędzy, która opóźnia procesy mechacenia i rozciągania. Dzianiny wykonane ręcznie zawsze ulegają delikatnemu powiększeniu. Należy pamiętać o letniej temperaturze wody, praniu ręcznym, nie wyżymaniu, nie wirowaniu i suszeniu na płasko naszych produktów. Do pielęgnacji polecamy płyn do prania wełny marki Steamery, naturalną lanoliną w płynie lub szampon o możliwie najmniej skomplikowanym składzie. Zmechacenie to nieodzowny etap użytkowania niemalże każdej wełnianej części garderoby. Aby spowolnić ten proces, prosimy o przechowywanie dzianin w firmowych workach, a do odmechacenia używać jedynie urządzeń przeznaczonych do tego celu.