Handmade with love

O nas

Roboty Ręczne to rodzinna marka, która powstała z miłości do tradycyjnego rzemiosła oraz zamiłowania do ponadczasowego wzornictwa. Projektantką marki jest Marta Iwanina-Kochańska, absolwentka ASP w Warszawie, studentka ASP w Krakowie oraz Design Insitute w Lahti, stażystka w studio projektowym Toma Dixona w Londynie.  Nasza pasją i główną metodą produkcji jest dziewiarstwo ręczne. Pracujemy z lokalnymi rzemieślnikami, niezmiennie od lat poszukując najlepszych materiałów i wykonawców kochających swoją pracę. Projektujemy ponad sezonowe wzory, dlatego staramy się tworzyć poza ramami czasu i przemijających trendów. Każdego sezonu przedstawiamy nowe modele, kolory, sploty. Tworzymy również na „miarę” personalizując istniejące modele i projektując na zamówienie. Na konsultacje, miarę i zakupy zapraszamy do warszawskiego atelier przy ulicy Mozaikowej.

Marta w atelier przy Mozaikowej

Love is all we knit

Włóczka

Nieustannie poszukujemy włóczek spełniających nasze wysokie wymagania, dobrych, długowiecznych mieszanek przędz. Pracujemy na hipoalergicznej alpace, niezastąpionej na każdą temperaturę i wilgotność powietrza, dla wrażliwej skóry i na cały rok polecamy wełnę z australijskich merynosów. Dziergamy z wełny z wielbłąda, jaka, z kaszmiru, jedwabiu i delikatnego koziego mohairu. Letnie dzianiny wykonujemy z organicznej bawełny i bambusa.  W składzie niektórych włóczek można znaleźć niewielki dodatek syntetycznej przędzy, która opóźnia procesy mechacenia i rozciągania. Dzianiny wykonane ręcznie zawsze ulegają delikatnemu powiększeniu. Należy pamiętać o letniej temperaturze wody, praniu ręcznym, nie wyżymaniu, nie wirowaniu i suszeniu na płasko naszych produktów. Do pielęgnacji polecamy naturalną lanolinę w płynie lub szampon o możliwie najmniej skomplikowanym składzie. Zmechacenie to nieodzowny etap użytkowania niemalże każdej wełnianej części garderoby. Aby spowolnić ten proces, prosimy o przechowywanie w firmowych workach, a do odmechacania używać jedynie urządzeń przeznaczonych do tego celu.

God is in details / Mies van der Rohe

Biżu

Nasze bransoletki i naszyjniki wykonywane są ręcznie w Polsce, metalowe części produkowane we Włoszech. Najwyższa jakość produkcji gwarantuje piękne wykończenia i ich długowieczność. Każdy element w kolorze srebrnym zawiera nikiel. Metalowe elementy zachowają połysk dłużej, jeśli nie będą miały kontaktu z wodą oraz perfumami.